Březen – měsíc knihy

4.ročník soutěžil v rámci „Měsíce knihy“ o prvenství v kategorii „Nejhezčí obal knihy“ a „Nejstarší kniha“. Žáci měli ve svých domácích knihovničkách vyhledat knihu – pro ně – s nejkrásnějším obalem a knihu s nejstarším datem výtisku. V první kategorii došlo k anonymnímu hlasování, ve kterém zvítězila Peťka Kachtíková. Jako výherkyně měla možnost ze své knihy přečíst krátký úryvek. Děti diskutovaly o tom, co všechno nás může při výběru knihy ovlivnit a co je nakonec pro výběr nejdůležitější. Nejstarší knihu přinesla Adélka Dužyková. I ona měla možnost ze své knihy přečíst. Děti sledovaly, jak se český jazyk měnil, jaká moudra se v ní objevila a zda je téma aktuální i dnes. Měsíc knihy byl završen návštěvou místní knihovny.