Pavučina – preventivní programy

Zpět na seznam aktualit

Ve čtvrtek 27. 9. 2018 do naší školy poprvé zavítala organizace primární prevence „Pavučina“. Preventivní bloky probíhaly ve 3. třídě (blok „Kamarádství“) a spojeném 4. a 5. ročníku (blok „Když se vypne obrazovka“). Ve 3. třídě žáci sami vyvozovali vlastnosti, které by měl mít kamarád. Poté kamaráda, který seděl vedle, představovali, hledali společné zájmy a vyráběli přáníčko. Ve 4. a 5. ročníku se hovořilo o tom, jaká média děti používají, jak vypadá člověk závislý na PC, o nebezpečí na internetu, jaký je rozdíl mezi počítačovou hrou a skupinovou hrou „naživo“. Žáci si zahráli hru „Pipino pípni“. Poté ve skupinkách hledali řešení na otázku: „Jak se nestát závislým na PC“. Vše bylo doplněno pravdivými příběhy z okruhu nebezpečí internetu.