Den Země 2019

Zpět na seznam aktualit

Ve čtvrtek 25. dubna 2019 se 50 žáků ZŠ Nošovice rozhodlo oslavit Den Země. Akce proběhla formou strávení celého dopoledne v přírodě, kde si nejen hráli, vzdělávali se a závodili, ale také přírodu čistili. První část programu proběhla v těsné blízkosti školy, kde jsme společnými silami zasadili vrbu mnoholistou. Páťáci vykopali pro stromek díru, druháci zaměřovali, aby byla vrba správně usazená, čtvrťáci zasypali, prvňáčci a druháčci zajistili zalévání.
Následně byly děti rozděleny do 4 družstev: Policisté, Zametači, Darebáci a Popeláři. Během cesty do lesa měl každý tým vybrat svého nejmladšího a nejstaršího zástupce, kteří zodpovídali otázky vztahující se k ochraně přírody. V lese pak proběhly 3 hry. V epikuru týmy rozluštily citát o přírodě: „Jedinou nedokonalostí přírody je sám člověk“; během hry „Čištění lesa“ měly děti za úkol sesbírat co největší množství odpadu, který tam zanechali nepořádní návštěvníci; ve strategické hře „Co do lesa nepatří? “ bylo úkolem týmů zapamatovat si na vyznačené trase co nejvíce předmětů, které zkrátka v přírodě nemají co dělat. Házení přírodninou na cíl pak již byla konečná aktivita, která zamíchala dosavadním pořadím a konečné výsledky dopadly takto: 1. místo Zametači, 2. místo Popeláři, 3. místo Policisté a 4. místo obsadili Darebáci. Všichni jsme si Den Země náramně užili a za odměnu získali zdravou odměnu – müsli tyčinku.