Den čarodějnic a čarodějů

Zpět na seznam aktualit

V úterý 30.4. proběhl v naší škole Den čarodějnic a čarodějů.
První a druhou vyučovací hodinu byly všechny děti ve svých třídách.
Druhý a čtvrtý ročník kouzlil s barvami a končetinami. Žáčci dělali s paní učitelkou Kocichovou pokusy, v mateřské škole učili děti zaklínadlo.
První a třetí ročník s paní učitelkou Sobkovou vařil kouzelný lektvar z kouzelných bylinek, který potom všichni ochutnali. S paní učitelkou Švrčkovou děti kouzlily vybuchující sopku a pozorovaly pokus s kouzelnými ingrediencemi. Pak vymalovávaly čarodějnici.
Pátý ročník s paní učitelkou Novákovou a paní asistentkou vyráběl pavouky z polystyrenových vajíček nebo vlny, aby zaplnil prázdnou rekvizitu – pavučinu. Povídali si o čarodějnicích, o vzniku tradice, historii a upalování čarodějnic.
Velkou přestávku děti strávily ve školní jídelně, kde dostaly ke svačince opečený špekáček. Mňam.
Potom šly čarodějnice „vymést“ obecní úřad, místní obchod, mateřskou školu a školní jídelnu.
Konec dne jsme ukončili v tělocvičně programem „Dravci“, kteří jsou vlastně typickými mazlíčky čarodějnic.