Vaření s pamětníky

V pátek 24.5.2019 jsme do naší družiny pozvali paní Matušíkovou B. a paní Murinovou J., které nám povyprávěly o tom, jak to bylo kdysi v Nošovicích když byly ještě malé. Zaujala je naše nástěnka o Nošovicích, kterou si se zájmem prohlédly a vzpomínaly. Vyprávěly, co se dříve jedlo, jak se vařilo a stolovalo. Vyprávěly o svém dětství, když chodily do této školy a vzpomínaly na své přísné učitelé.
Děti se zájmem sledovaly a vyptávaly se. Dostali jsme velkou krabici výborných koblih, o které se děti málem pobily. Po té jsme si společně uvařili staré dobové jídlo – stirky. Stirky se nám povedly, pomastili jsme si je máslem a posypali cukrem. Mňam, byly výborné! Slíbili jsme si, že si zase někdy společně něco dobrého uvaříme a pobudeme spolu.