28. 10. Samostatný stát

Zítra: Silvie

Aktuality ZŠ

13. 10. 2020 Uzavření škol Vážení rodiče,
4. 10. 2020 INFORMACE PRO ŠKOLY A ŠKOLSKÁ ZAŘÍZENÍ O VYDÁNÍ NAŘÍZENÍ KRAJSKÉ HYGIENICKÉ STANICE Vážení rodiče, přehled mimořádných opatření k vyhlášenému nouzovému stavu od 5.10. do 18.10.2020. Zásadní změny pro žáky I. stupně základních škol: hudební výchova - bez zpěvu, tělesná výchova - beze změn, zájmové kroužky - pozastaveny na dané období 5.-18.10.2020.
zobrazit vše

Aktuality MŠ

30. 9. 2020 Šíření dobré praxe škol - minikatedra Omnneo Sweetbox Naše mateřská škola, je již druhým rokem zapojena do projektu "Realizace lokálních sítí  mateřských škol v gramotnostech" - "Šíření dobré praxe škol" - předávání zkušeností s digitální technologií. Naše MŠ je vzorovou školou a úzce spolupracuje s devíti zapojenými mateřskými školami.
26. 9. 2020 Středeční podvečer na Prašivé Ve středu se naše mateřská škola zapojila do společné akce Místní akční skupiny MAP Pobeskydí a v rámci spolupráce s okolními mateřskými školami jsme spolu s rodiči vyrazili na Prašivou. Cestou děti plnily lesní úkoly, nahoře dostaly medaile a společně si našly poklad.
zobrazit vše

O naší škole

Naše škola je určena žákům 1.- 5.ročníku,kteří se vyučují ve třech třídách. Průměrný počet žáků ve škole se pohybuje kolem 40 dětí. Výhodou je menší počet dětí ve třídách. Děti z různých tříd tvoří ve skutečnosti jeden velký kolektiv, naučí se větší samostatnosti, pracují ve skupinách. Domácí prostředí je i účinnou prevencí proti šikaně a jiným nevhodným jevům.

Ve šk.roce 2007/2008 jsme začali v 1. ročníku podle vlastního Školního vzdělávacího programu „Škola pro život“, který je zaměřen na oblasti lidové zvyky a tradice, ekologii a výchovu ke zdraví.

Součástí školy je mateřská škola, družina a jídelna.

Zobrazit více

Základní škola a mateřská škola Nošovice, příspěvková organizace