23. 4. Vojtěch

Zítra: Jiří

Úvod > Mateřská škola > Aktuality MŠ > Bezpečně po silnici aneb dopravní školička

Bezpečně po silnici aneb dopravní školička

V pátek 25. června jsme u nás na dopravním hřišti uspořádali aktivitu pod názvem "Bezpečně po silnici aneb dopravní školička". Celou tuto několikaměsíční aktivitu finančně podpořila Místní akční skupina Pobeskydí.

Na 9h se k nám společným autobusem sjelo 6 okolních mateřských škol - MŠ Vojkovice, MŠ Dobratice, MŠ Morávka, MŠ Pražmo, MŠ Raškovice a MŠ Vyšní Lhoty, samozřejmě byla zapojena i naše MŠ Nošovice. Když se děti rozkoukaly a nasadily si bezpečnostní přilby, mohli jsme akci zahájit. Všechny nás přivítal pan ředitel p.Slováček, po té p.Sklářová za MŠ Nošovice která vysvětlila vše ohledně organizace a poté si slovo převzala zástupkně MAS Pobeskydí paní Platošová. S organizací nám vypomáhali žáci páté a čtvrté třídy naší základní školy. Jedni se starali každý o jednu školku a druzí byli připraveni na stanovištích.

Aktivita byla rozdělena na 7 stanovišť, kde děti plnily úkoly - jezdily na koloběžkách po dopravním hřišti za dodržování silničních pravidel, zdolávaly na koloběžkách překážky, skládaly dopravní značky z dílků a taky z pet víček, poznávaly, co patří a nepatří ke kolu. Ze zdravovědy si zkusily základy první pomoci při ošetření rozbitého kolena a lokte a poznávaly důležité telefonní čísla. Na interaktivní tabuli Sweetbox třídily dopravní prostředky a doplňovaly základní bezpečnostní výbavu cyklisty. Na dopravním hřiště po celou dobu svým přísným okem dohlížel policista p. Vámoš, který taky děti zkoušel z dopravních značek, vysvětloval pravidla dopravy a všechny děti odměnil. Přijela se na nás podívat i televize Polar, která natočila malý záznam.

Na závěr, kdy se děti občerstvily, byli všichni účastníci odměněni medailí, pamětním listem a každá mateřská škola si sebou odvezla dvě koloběžky.

Akce to byla zdařilá, děti vypadaly spokojeny a my moc děkujeme všem zúčastněným a pořadatelům.

IMG_20210625_090050.jpg IMG_20210625_093108.jpg IMG_20210625_103854.jpg