24. 5. Jana

Zítra: Viola
Drobečková navigace

Úvod > Mateřská škola > Aktuality MŠ > Smyslohraní v MŠ

Smyslohraní v MŠSmyslohraní je koncepce, která spočívá v tom, že se děti učí novým věcem skrze aktivní zapojení všech svých smyslů. Tento přístup dětem umožňuje lépe si osvojovat poznatky a dovednosti. Kromě toho, že děti procházejí smyslovým zážitkem, smyslohraní má i další výhody.

Jednou z nich je rozvoj jemné motoriky. Když děti pracují s různými materiály a objekty, jako jsou třeba plastelína, stavebnice nebo různé hmatové hračky, rozvíjejí své jemné motorické dovednosti. Manipulace s různými texturami a tvary posiluje jejich prsty a ruce, což je důležité pro psaní, kreslení a další činnosti.

Smyslohraní také podporuje představivost a fantazii dětí. Když se ponoří do různých smyslových aktivit, jako je vytváření příběhů, role nebo výtvarné umění, učí se využívat svou kreativitu. To jim pomáhá rozvíjet schopnost představovat si různé situace a řešit problémy.

Celkově lze říci, že smyslohraní je bohatým zdrojem pro rozvoj dětí, který nabízí mnoho výhod. Pomáhá jim lépe se učit, posiluje jejich jemnou motoriku, podporuje kreativitu a přináší klid a relaxaci do jejich každodenního života.