20. 4. Marcela

Zítra: Alexandra

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Halloween

Halloween

Ve čtvrtek 31. října 2019 proběhlo v pátém ročníku strašidelné vyučování. Žáci přišli do školy v maskách, přítomny byly čarodějnice, strašidla, ježibaby, kouzelníci, mrtvoly a masky s krvavým líčením.

Motivačním videem byl videoklip „Thriller“ Michaela Jacksona. O tomto zpěvákovi jsme si přečetli informace z jeho života. V českém jazyku jsme pracovali s textem, v matematice počítali tržbu za prodaná alba, přepočítávali jsme vydělané USD na CZK, v angličtině jsme doplňovali text jeho písně.

Zavítali jsme také do počítačové učebny, kde jsme vyhledávali informace o Jacksonově bydlení, sourozencích a prohlíželi si, jak se postupně měnila Michaelova barva kůže. Stihli jsme také mlsat strašidelné dobroty, tančit na minidiskotéce a provádět kouzla nejen s kartami.

Celí rozjaření jsme tuto tematickou výuku zakončili společným focením.

Jackson