27. 7. Věroslav

Zítra: Viktor

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Život v pohybu - parkour

Život v pohybu - parkour

"Parkour neboli l’art du déplacement je druh pohybu francouzského původu, jejímž základem je schopnost dostat se z bodu A do bodu B co nejefektivněji, s co nejmenší spotřebou energie, hezky a účinně za použití vlastního těla, a to prostřednictvím výšky, výskoků, přeskoků a lezení." (Wikipedie)

V pondělí 30.5. v rámci programu "Život v pohybu" měli možnost naši žáci 1.-5.roč seznámit se s tímto poměrně mladým sportovním odvětvím. V tělocvičně se dozvěděli, že při dodržení všech bezpečnostních pravidel skloubí mnoho sportovních dovedností z gymnastiky, atletiky či silových cviků. Po shlédnutí ukázek parkourových prvků profesionálním parkouristou se sami mohli aktivně zapojit a nacvičit některé skoky.

DSC_0154.JPGDSC_0157.JPG

DSC_0163.JPGDSC_0175.JPG